Doğal Yağlarla Kaş ve Kirpik Bakımı Denemesi

Kaş Kirpik Bakımı
Selamlar :)
Dünkü alışverişim sırasında aktardan aldığım ve akşam hemen denemeye koyulduğum 2 doğal yağdan bahsedeceğim sizlere.
Hint Yağı ve Tatlı Badem Yağının kaş ve kirpik bakımı için kullanıldığını okumuştum internetten ve hemen denemeye karar verdim,
henüz sonuçları belli değil 6 hafta sonra denememin sonuçlarını yazacağım.


Aslında kaş ve kirpiklerimde sorun yoktu ancak; 1 sene önce çıkan demir eksikliği nedeniyle saçlarım gibi kaş ve kirpiklerimde de dökülme başladı demir ilacına başladım ve dökülmeye önlem almak amacıyla bu yağları denemeye karar verdim :)

İnternetteki araştırmalarıma göre
Hint Yağının Faydaları: Hint yağını kaş ve kirpik bakım yağı olarak kullanabilirsiniz. Fiyatı makul olan bu yağ, pahalı bir çok kozmetik üründen çok daha etkilidir. Dökülen zayıf kaş ve kirpikler için kullanılabilecek en iyi yağdır hint yağı.
Tatlı Badem Yağının Faydaları: Tatlı badem yağı kaşlardaki seyrelmeleri azaltır, kaşların köklerini besler, kaş dökülmesine iyi gelir. Ayrıca kirpiklerin uzaması ve bakımında etkilidir, kirpik dökülmesine iyi gelir.

İki yağı toplam 8. 00 TL'ye aldım eğer işe yararsa hem doğal hem de fiyat olarak gayet uygun bir yöntem olacak kaş ve kirpik bakımı için :)

Kaş Kirpik Bakımı

Bunları her gün bir kapta karıştırıp fırça ile sürmek yerine resimde gördüğünüz üzere boş bir şeffaf rimel şişesini yıkayıp, kurutup içine hint yağı ve tatlı badem yağından eşit miktarda koydum, böylece sürümü kolay bir karışım elde ettim :)

İlk uygulamayı dün gece yaptım. Gece yatarken kaşlarıma ve kirpiklerime rimel fırçası yardımıyla sürdüm. Sabah da yüzümü temizleme köpüğü ile yıkadım. Bakalım 6 hafta sonra kaş ve kirpiklerimin durumu ne olacak mutlaka paylaşacağım :)

Henüz Blogger'da çok yeni olduğum için yorumlarınız ve takibiniz benim için çok önemli... Motive etmek adına lütfen bloğumu takibe alın ve yorum yazın.
Sevgilerimle...
Öpücük

3 yorum:

 1. Bende almıştım fakat tam düzenli kullanamadım, tekrar denemek istiyorum bakalım sonuç nasıl olacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin sefalar getirdin :) Sonuç kirpiklerde güzel ama kaşlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim maalesef :(

   Sil
 2. Güle güle kullan Tuğbacım :) Kirpiklerim için ben de deneyeceğim :)
  Teşekkürler :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız beni çok mutlu edecek :)
Cevapları takip etmek için lütfen Beni bilgilendir kutucuğunu işaretleyin.

Responsive Blogger Tema Tasarım :SosyalMedyaKafe.Com
Kızsal Şeyler Copyright © 2016 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.